• اخبار

عارف ساسانی در جشنواره بین المللی شعر رضوی

عارف ساسانی در جشنواره بین المللی شعر رضوی
شاعر توانمند مراغه ، عارف ساسانی موفق به احراز مقام سوم جشنواره بین المللی شعر رضوی شد. با اتمام کار سیزدهمین جشنواره بین المللی شعر ترکی رضوی در ارومیه این جشنواره نفرات برتر خود را معرفی کرد.

بر اساس گزارش دبیرخانه جشنواره بین المللی شعر ترکی رضوی در بخش داخلی این جشنواره عارف ساسانی از شعرای ارزشمند مراغه موفق به احراز مقام سوم این جشنواره گردید. وی قبل از این نیز در دوره‌های پیشیین این جشنواره موفق به کسب رتبه‌های برتر در جشنواره مذکور گردیده بود و آثارش در مجموعه اشعار جشنواره توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجانشرقی به چاپ رسیده است .

شایان ذکر است در بخش داخلی این جشنواره ، مهران عباسیان از تبریز، جمشید داس زرین از میاندوآب، عارف ساسانی از مراغه، امراه اسدی از پلدشت و یاسین حاجی زاده از ارومیه به ترتیب با کسب مقام های اول تا پنجم موفق به دریافت جوایز و لوح تقدیر این جشنواره شدند.

همچنین در بخش خارجی جشنواره نیز رستم توفیق، امین هوایی و سید عصری هر سه از جمهوری آذربایجان و صادق بشیری، نجات تسینلی و نصرت عاصی آغا اوغلو هر سه از کشور عراق به عنوان‌های اول تا ششم دست یافتند و لوح تقدیر و جایزه دریافت کردند.

جمشید علیزاده، ودود دوستی و کاظم نظری بقا نیز داوران این دوره از جشنواره در بخش داخلی و عبدالله بحرالعلومی و مصطفی قلیزاده علیار داوران بخش خارجی بودند.

در جشنواره شعر رضوی به زبان ترکی آذربایجانی ۲۴۶ نفر شاعر از ۱۷ استان کشور و سه کشور عراق، آذربایجان و ترکیه در مجموع ۳۸۴ قطعه شعر به زبان ترکی آذربایجانی به سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی شعر ترکی رضوی ارسال کرده بودند که در دو نوبت صبح و بعد از ظهر امروز برگزار شد.

۱۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۳۴
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97