• اخبار

« مطبوعات نماینده افکار عمومی و ناظر حاکمیت هستند »

« مطبوعات نماینده افکار عمومی و ناظر حاکمیت هستند »
فرماندار مراغه گفت: مطبوعات به عنوان رکن چهارم دمکراسی نماینده افکار عمومی و ناظر حاکمیت در جامعه هستند.

حمید شکری چهارشنبه شب در مراسم گرامیداشت و تجلیل از خبرنگاران افزود: با ایجاد فضای آزاد در چارچوب قانون برای فعالیت اصحاب رسانه در جامعه، بسیاری از مشکلات و موانع رفع می شود.
وی اضافه کرد: ترسیم نقشه راه و ارائه پیشنهادات سازنده باید به عنوان یکی از مهمترین رسالت های این قشر باشد.
وی به اهداف و دور نمای مطبوعات اشاره کرد و افزود: توسعه شهرستان، حرکت به سمت وحدت ملی، حفظ و تقویت ارزش ها و رفع مشکلات جامعه در راستای توسعه و پیشبرد از مهمترین دورنماهای مطبوعات می تواند باشد.
شکری از هرگونه اقدام برای ایجاد تشکل رسانه ای در مراغه اعلام حمایت کرد و افزود: با ایجاد تشکلی در قالب خانه مطبوعات بسیاری از مشکلات مطبوعات و اصحاب رسانه شهرستان حل می شود.
وی همچنین بر دانش افزایی، فراگیری تخصص های لازم و پویایی خبرنگاران تاکید کرد و خواستار تشکیل جلسات مشترک خبرنگاران و اداره ارشاد برای رفع مشکلات موجود شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه نیز در این مراسم گفت: فعالان عرصه اطلاع رسانی در امر روشن گری جامعه نقش اساسی ایفا می کنند.
احمد دادرس فیاضی افزود: صداقت، تعهد، امانت داری از مهمترین ویژگی های خبرنگاران است.
وی اضافه کرد: آگاهی بخشی جامعه، شفاف سازی، حرکت در مسیر تقویت غرور و اتحاد ملی و بیان مشکلات جامعه از جمله مهم ترین وظایف خبرنگاران است.
وی به اقدامات انجام شده در خصوص راه اندازی نمایندگی خانه مطبوعات در مراغه اشاره کرد و افزود: برای تاسیس این نمایندگی از دو سال پیش در تلاش هستیم که با رفع موانع موجود و همت خبرنگاران شهرستان، این اتفاق مهم در شهرستان خواهد افتاد.
وی افزود: ثبت نام خبرنگاران در سیستم جامع رسانه ای کشور برای تاسیس و ایجاد خانه مطبوعات در شهرستان ضروری است.
فیاضی گفت : در حال حاضر 16 نشریه محلی، سه نمایندگی روزنامه سراسری، چهار نمایندگی ویژه نامه، چهار نمایندگی خبری نشریه ها، پنج نمایندگی خبرگزاری و پایگاه خبری در مراغه فعالیت می کنند.

همچنین در انتهای این برنامه با اهداء هدایایی بهمراه لوح تقدیر در ضیافت شام هتل بزرگ مراغه از زحمات فعالان عرصه اطلاع رسانی و خبر شهرستان مراغه قدردانی بعمل آمد.

۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹
  • اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97